Charakteristika produktu

Naše společnost EKS PRAHA spol. s.r.o. nabízí zakázkovou výrobu (certifikát č. C5-01-0223) klimatizačních jednotek řady EK-BOX s ekonomickým provozem na základě vlastního technického řešení, které má řadu výhod:

  • Skříně klimatizačních jednotek jsou sestaveny z hliníkových profilů, opláštění tvoří sendvičové panely z pozinkovaného plechu s výplní z PUR pěny bez tepelných a zvukových mostů. Použitá technologie výroby dovoluje (při dodržení optimální průřezové rychlostí vzduchu) libovolnou konfigurační a rozměrovou variabilitu.
certifikát
  • Klimatizační jednotky s tepelným čerpadlem typu „vzduch-odtahový vzduch“ mají vysoký topný faktor, nezávislý na venkovní teplotě, umožňuji celoroční provoz v režimech teplovzdušného vytápění, větrání a chlazení, a to i s použitím principu „volného“ chlazení. Díky kompaktnímu provedení jsou vhodné pro instalace v historických budovách, kde umístění venkovního dílu chladícího zařízení nepovolují „památkáři“.
  • Jednotky z výroby standardně obsahují rozvaděč a elektrickou instalaci se systémem řízení a regulace na špičkové technické úrovní. Toto řešení zaručuje spolehlivost a ekonomičnost provozu s ohledem na ekologické aspekty, zjednodušuje montáž na místě instalace a uvedení do provozu.
  • Rozměrově jednotky jsou optimalizovány tak, aby maximální průřezová rychlost vzduchu nepřesahovala 2 (m/sek). Typ a velikost ventilátoru je volena tak, aby pracoval v poli nejvyšší účinností a splňoval podmínky s ohledem na hlučnost zařízení.
  • U jednotek se směšováním je použít originální klapkový systém směšování venkovního a cirkulačního vzduchu, který se ovládá jen jedním servopohonem (místo obvyklých tří), zmenšuje půdorysné rozměry jednotek a zároveň umožňuje samostatný odvod vzduchu nevhodného k cirkulaci (např. od sanitárních a technologických prostorů).
  • V jednotkách s vestavěným chladícím okruhem používáme kompresory typu „Scroll“, ekologicky vhodné chladivo R407C.
  • Jednotky se vyrábějí ve velikostech, které odpovídají různým jmenovitým objemovým průtokům vzduchu (viz katalog), s možností libovolných konfiguračních a rozměrových změn, skutečně „na míru“ .


Technické podmínky

Technické podmínky, které specifikují hlavní technické parametry klimatizačních jednotek řady EK-BOX, si můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz:

pdf1 Ke stažení zde
Reference